logo - ZP Sport

Výber do reprezentačného družstva Zimných olympijský hier mládeže (ZOHM) dorastencov a dorasteniek si výbornými výsledkami vybojovali naši biatlonisti Karin Kazárová a Lukáš Ottinger.

Na repre sústredenie na prvom snehu ako aj strelecké tréningy pod vedením reprezentačného trénera ZOHM - dorasteniek Jaroslava Kamenského bola nominovaná aj naša pretekárka Karin Kazárová.
Dvojtýždňové sústredenie štyroch reprezentantiek sa konalo v mrazivom novembrovom počasí na okruhu s umelým snehom v talianskom vysokohorskom stredisku Livigno (1800m.n.m.).


Karin Kazárová – tréning Livigno


Reprezentačný tréner ZOHM - dorasteniek : Jaroslav Kamenský (dole), Karin Kazárová (v strede nad ním), Veronika Heidelmeierová, Henrieta Horvátová, Tatiana Krnáčová.


Na takmer trojtýždňové sústredenie reprezentačného družstva ZOHM - dorastencov sa nominoval aj náš úspešný pretekár Lukáš Ottinger, pod vedením reprezentačného trénera ZOHM Petra Kazára.
S ďalšími reprezentantmi intenzívne trénovali, v ideálnych športových podmienkach v zasneženom lyžiarskom stredisku Beitostolen v Nórsku (900 m.n.m.). V priebehu sústredenia bolo upravených približne 30 km tratí v prírodných podmienkach a pretekový okruh dlhý 4 km na štadióne so strelnicou.


Lukáš Ottinger (druhý z prava) – tréning Beitostolen

Beitostolen – prírodné podmienky


Autor: Kazárová Andrea
Foto: Kazárová Karin, Ottinger Lukáš