logo - ZP Sport

Športovci oddielu biatlonu ŽP Šport, a.s. získali na Majstrovstvách Slovenskej republiky dva najcennejšie kovy a tituly majstra Slovenskej republiky, 4 strieborné medaily a jeden bronz.

Celkovo stáli na stupňoch víťazov v súťažnom ročníku 2014/2015 (3.1.-8.3.2015) Viessmann pohára a MSR v biatlone: 6-krát na najvyššom stupienku, 6-krát na druhom mieste, 5-krát na treťom mieste. Dievčatá Machyniaková a Kazárová si vybojovali hneď v úvode roka účasť na prestížnom európskom podujatí (Európske olympijské hry mládeže v januári 2015 v Lichtenštajnsku). Žiaľ nominovať sa na Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v Bielorusku sa naším starším dorastencom nepodarilo.
Výkony našich dievčat na Majstrovstvách SR v biatlone rozhodli o tom, že boli aktuálne nominované na Medzinárodné preteky olympijských nádejí Višegrádskej štvorky v Jablonci nad Nisou 13.-15.1.2015.

Ďakujeme vedeniu Železiarní Podbrezová, a.s., ŽP Šport, a.s. Podbrezová za výborné tréningové i materiálne podmienky. Ďalej musím poďakovať všetkým našim pretekárom, predovšetkým, ale dievčatám Veronike Machyniakovej a Karin Kazárovej za skvelé výkony a reprezentáciu oddielu biatlonu ŽP Šport, a.s. a samozrejme poďakovanie za úspešnú sezónu patrí aj trénerovi oddielu biatlonu ŽP Šport, a.s. a CTM Podbrezová Mgr. Petrovi Kazárovi.Andrea Kazárová
predseda oddielu biatlonu ŽP Šport, a.s.