logo - ZP Sport

Akciová spoločnosť ŽP Šport, a. s. vznikla 1. 1. 1999 a hneď sa zaradila medzi významných propagátorov športu a zdravého životného štýlu na Horehroní. Ambíciou jej generálneho partnera Železiarní Podbrezová, a. s. a ich dcérskych spoločností bolo, aby sa ŽP Šport svojou činnosťou podieľal na rozsiahlom sociálnom programe. Ten vedenie fabriky realizuje pre svojich zamestnancov už niekoľko rokov.

Jednou z priorít našej spoločnosti je práca s mládežou a spopularizovanie športu pre všetky vrstvy. Na to je skvelým podporným prostriedkom veľké množstvo športových podujatí, ktoré organizuje naša spoločnosť. Medzi ne patrí napríklad Turnaj základných škôl o pohár Generálneho riaditeľa Železiarní Podbrezová vo futbale. Niektoré akcie už dávno preklenuli lokálny rámec a organizujeme ich na medzinárodnej úrovni. Je to Svetový pohár v kolkoch, Liga majstrov v kolkoch, Slovenský pohár v cyklokrose, medzinárodné majstrovstvá Slovenska v závesnom lietaní, FIS preteky v snowboardcrosse.

Prácu s mládežou na vyššej, profesionálnej úrovni umožňujú našej spoločnosti školské športové strediská, ktoré sme založili a to futbalové triedy na Základnej škole Pionierska 4 v Brezne. Súkromné stredné odborné učilište hutnícke Železiarní Podbrezová, ktorého súčasťou je aj Športové gymnázium, zastrešujú nasledovné športové odvetvia: futbal, atletika, biatlon, golf, snowboard.

Spoločnosť ŽP Šport spočiatku technicky, personálne, logisticky i odborne zastrešovala širokú plejádu športových odvetví. Postupne sa jej činnosť vyprofilovala a v súčasnosti koordinuje činnosť týchto športových oddielov: futbal, kolky, cyklistika, lyžovanie, balónové lietanie a biatlon. Ich zabezpečenie, podpora, práca a rozsah činnosti predstavuje rôzne úrovne.

Úplným vrcholom pyramídy je profesionálne zabezpečenie športovcov a ich realizačných tímov. Pre potreby obyvateľov blízkeho regiónu Horehronia sú aktivity spojené s prevádzkovaním športových zariadení.
Naša spoločnosť v rámci svojich podnikateľských aktivít ponúka verejnosti ubytovacie, pohostinské a dopravné služby, letné kúpalisko s vyhrievanou vodou a iné.


logo ZP Sport